ПОРЯДОК ПРИЗНАЧЕННЯ НА ПОСАДУ керівників закладів загальної середньої освіти

З набранням чинності нового Закону України «Про освіту» друга частина статті 26 Закону України «Про загальну середню освіту» викладена в новій редакції і нею встановлено новий порядок призначення на посаду керівника закладу загальної середньої освіти.

По-перше, тепер керівник закладу загальної середньої освіти призначається на посаду та звільняється з посади рішенням засновника (засновників) закладу або уповноваженого ним (ними) органу.

Засновниками закладів загальної середньої освіти району є Косівська районна рада, сільські, селищні, міська ради та відділ освіти райдержадміністрації. Районна рада своїм рішенням від 21 грудня 2017 року визначила відділ освіти райдержадміністрації уповноваженим органом з питань призначення і звільнення директорів шкіл.

По-друге, законом встановлено, що керівник закладу загальної середньої освіти призначається на посаду за результатами конкурсного відбору строком на шість років (строком на два роки – для особи, яка призначається на посаду керівника закладу загальної середньої освіти вперше). Крім того одна і та сама особа не може бути керівником відповідного закладу загальної середньої освіти більше ніж два строки підряд, тобто більше ніж 8 або 12 років.

Ця норма стосується тільки тих, хто призначений на посади керівників після вступу в дію Закону України «Про освіту», тобто з 28 вересня 2017 року. Всі директори, які призначені на посаду до 27 вересня 2017 року включно, мають право працювати керівниками безстроково.

По-третє, тепер директор школи призначається за результатами конкурсного відбору, згідно рішення конкурсної комісії на підставі Положення про конкурс на посаду керівника комунального закладу загальної середньої освіти, яке розробляє та затверджує засновник на підставі типового положення, затвердженого Міністерством освіти і науки України.

Косівська районна рада своїм рішенням від 21 грудня 2017 року № 393-12/2017 затвердила Положення про конкурс на посаду керівника комунального закладу загальної середньої освіти Косівської районної ради Івано-Франківської області.

Наказом Міністерства освіти і науки України від 28.03.2018 року № 291 затверджено Типове положення про конкурс на посаду керівника державного, комунального закладу загальної середньої освіти.

У зв'язку із затвердженням Типового положення Косівська районна рада своїм рішенням від 07 червня 2018 року № 448-14/2018 затвердила в новій редакції Положення про конкурс на посаду керівника комунального закладу загальної середньої освіти Косівської районної ради Івано-Франківської області.

Кiлькiсть переглядiв: 1341