Повернутися до звичайного режиму

Професійні стандарти

Відповідно до статті 96 Кодексу законів про працю України тарифна система оплати праці включає: тарифні сітки, тарифні ставки, схеми посадових окладів і професійні стандарти (кваліфікаційні характеристики).

Віднесення виконуваних робіт до певних тарифних розрядів і присвоєння кваліфікаційних розрядів провадиться згідно з професійними стандартами (кваліфікаційними характеристиками) за погодженням із виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником).

Вимоги до кваліфікаційних та спеціальних знань працівників, їх завдання, обов’язки та спеціалізація визначаються професійними стандартами або кваліфікаційними характеристиками професій працівників.

Професійний стандарт - затверджені в установленому порядку вимоги до компетентностей працівників, що слугують основою для формування професійних кваліфікацій.

Постановою Кабінету Міністрів України від 31 травня 2017 року № 373 затверджено Порядок розроблення та затвердження професійних стандартів, а наказом Міністерства соціальної політики України від 22.01.2018 року № 74 затверджено Методику розроблення професійних стандартів.

Міністерством освіти і науки України розроблено професійний стандарт вчителя початкових класів.

Кiлькiсть переглядiв: 317